Q&A Allegro InPost

Pobierz instrukcję nadawania Allegro Kurier InPost, Allegro Paczkomaty InPost, Allegro MiniPaczka InPost
Pobierz dokumentację API

Nadawca może korzystać z opcji nadania przesyłek poprzez kuriera, który przyjeżdża do nadawcy po paczki zadeklarowane przez niego wcześniej do nadania w Managerze Paczek. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat przejdź do Centrum Pomocy.
Można, maksymalna kwota pobrania wynosi 5000 zł. Cena usługi zawiera dodatkowe Ubezpieczenie Paczki.
Gabaryt przesyłki: waga do 30 kg; maksymalne wymiary boku 80 cm; suma boków do 160 cm
Można, aby dowiedzieć się więcej na ten temat przejdź do Centrum Pomocy.
Opłata ta wynosi 10 zł brutto (8,13 zł netto). Za każde przekroczone 500 g dopuszczalnej wagi przesyłki oraz za każde rozpoczęte 5 cm sumy długości boków (opłata się sumuje). Uwaga: Przesyłki o wymiarach przekraczających wymiary wskazane w pkt 1. mogą być zwracane do Nadawcy za kwotę równą kwocie jak za nadanie.
Jeżeli wybrałeś dostawę Allegro InPost, koszt ewentualnego odesłania przedmiotu jest wliczony w cenę tej opcji dostawy. Aby dowiedzieć się więcej na temat zwrotu produktu kupionego na Allegro przejdź do Centrum Pomocy.
Deklarowany czas doręczenia przesyłki zwrotnej to D+3 w dni robocze (co nie jest terminem gwarantowanym w rozumieniu prawa pocztowego).
Deklarowany czas doręczenia przesyłki to D+1 w dni robocze (co nie jest terminem gwarantowanym w rozumieniu prawa pocztowego).
Standardowo od rana do godziny 17:00.
W przypadku, gdy kurierowi nie uda się skutecznie doręczyć przesyłki, podejmie kolejną próbę doręczenia w dniu następnym lub za zgodą Odbiorcy przekaże ją do najbliższego Punktu Obsługi Klienta InPost (opcja dostępna tylko dla przesyłek w serwisie krajowym). Gdy również drugiego dnia kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem pozostawi awizo z adresem najbliższego Punktu Obsługi Klienta InPost, w którym przesyłka będzie czekała na odbiór.
Tak, istnieje możliwość nadania paczki kurierskiej w Paczkomacie. Dotyczy ona jednak wyłącznie paczek Allegro Kurier InPost (pozostałe paczki kurierskie nie są objęte usługą).
Podczas generowania etykiety paczki Allegro Kurier InPost jako miejsce nadania zaznacz wybrany przez siebie Paczkomat, opłać i wydrukuj etykietę i... gotowe. Wygenerowana zostanie etykieta o gabarycie C (41x38x64cm). Paczkę oklejoną taką etykietą możesz umieścić w Paczkomacie.
Gdy planujesz nadać paczkę Allegro Kurier InPost w Paczkomacie, musisz pamiętać, aby paczka ta nie przekraczała gabarytów akceptowalnych przez Paczkomaty. Maksymalnym gabarytem jest tu gabaryt C (41x38x64cm), zaś maksymalna waga wynosi 25 kg.
Jest to wspólna usługa Allegro i InPost polegająca na dostawach produktów zakupionych przez Allegro na bardzo atrakcyjnych warunkach:
1. Cena dostawy do Paczkomatu nie może być wyższa niż 8,60 zł, natomiast może być tańsza lub darmowa.
2. Wybierając opcję dostawy Allegro InPost, zawsze masz prawo do bezpłatnej przesyłki zwrotnej, jeśli zdecydujesz się odstąpić od umowy lub chcesz wymienić zakupiony produkt.
3. Twoja przesyłka dotrze do wybranego przez Ciebie Paczkomatu w kolejnym dniu roboczym po nadaniu.
Jest to wspólna usługa Allegro i InPost polegająca na dostawach produktów zakupionych przez Allegro na bardzo atrakcyjnych warunkach:
1.Cena dostawy przesyłki do rąk własnych nie może być wyższa niż 5,85 zł, natomiast może być tańsza lub darmowa (o tym decyduje sprzedający).
2. Wybierając opcję dostawy Allegro InPost zawsze masz prawo do bezpłatnej przesyłki zwrotnej, jeśli zdecydujesz się odstąpić od umowy lub chcesz wymienić zakupiony produkt.
3. Twoja przesyłka dotrze na Twój adres w gwarantowanym terminie 6 dni od nadania.
Zgodnie z zasadą przesyłki Allegro MiniPaczka doręczane są pod adres wskazany na etykiecie. Jeśli kurier nie zastanie Cię w domu, zostawi awizo - tradycyjne lub elektroniczne (sms lub e-mail), a przesyłka zostanie skierowana do POP (Punktu Obsługi Paczek), gdzie przez trzy dni robocze zaczeka na odbiór.
Tak samo jak w przypadku innych form dostawy. Aby opcja była dostępna, Sprzedawca musi ją włączyć, wystawiając przedmiot.
Tak. Sprzedawcy mogą w swoich aukcjach udostępniać tę formę dostawy.
Tak. To prawda. Usługi Allegro InPost są w tym zakresie rewolucyjne :)
W serwisie Allegro, w panelu “Moje Allegro”, w zakładce “Przesyłki” znajdziesz opcję “Chcę zwrócić”.
Otrzymasz kod zwrotu (prześlemy Ci go SMSem).
Z kodem udajesz się do dowolnego paczkomatu. Na ekranie paczkomatu wybieram „Nadam paczkę”, a następnie „Mam specjalny kod”. Paczkomat automatycznie otworzy skrytkę, w której umieścisz zwracaną paczkę. Zamknij skrytkę - to wszystko!
Z kodem zwrotu możesz też udać się do Punktu Obsługi Klienta InPost.
W serwisie Allegro, w panelu “Moje Allegro”, w zakładce “Przesyłki” znajdziesz opcję “Chcę zwrócić”.
Otrzymasz kod zwrotu (prześlemy Ci go SMSem).
Z kodem zwrotu udajesz się do Punktu Obsługi Klienta InPost, gdzie Twoja paczka zostanie przyjęta.
To proste! Tak samo jak z każdą inną formą dostawy. Po prostu wystawiając produkt na Allegro zaznacz opcję dostawy Allegro InPost. Nie są wymagane żadne formalności.
Wejdź na stronę manager.paczkomaty.pl
Zaloguj się swoim kontem Allegro.
Wybierz zakładkę Allegro i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Kuriera zamawiamy w Managerze Paczek. Po utworzeniu paczek należy użyć przycisku "Zamów kuriera". Jeśli chcesz mieć pewność, że kurier pojawi się tego samego dnia, zamów kuriera do godziny 10:00.
W przypadku Allegro Paczkomaty InPost deklarujemy doręczenie Paczki w terminie D+1 (tj. w następny dzień roboczy po nadaniu), a w przypadku Allegro MiniPaczki InPost gwarantujemy doręczenie w terminie D+6.
Operator deklaruje zwrot Paczki lub MiniPaczki w dni robocze w terminie deklarowanym D+3 (trzeci dzień roboczy po nadaniu).
Termin ten obowiązuje pod warunkiem, że nadania Zwrotu dokonano w danym dniu roboczym przed godziną 12.00. Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy. Terminy doręczeń liczą się tylko w dni robocze i nie biegną w święta oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
Ta funkcjonalność nie jest na razie dostępna. Jedno konto Allegro może być powiązane z jednym kontem w systemie InPost (Menedżerze Paczek). Możesz jednak logować się z Menedżera Paczek do wielu kont Allegro i pobierać listy zakończonych transakcji.
Ubezpieczenie jest dodatkowo płatne zgodnie z cennikiem (zał. nr 1 do regulaminu). Tylko w przypadku usługi Allegro MiniPaczka InPost ubezpieczenie do 1000 zł wliczone jest w cenę przesyłki.
Nie, nie ma takiej konieczności, wystarczy zalogować się do Managera Paczek używając danych do logowania z Allegro.
W Managerze Paczek na stronie paczkomaty.pl należy postępować zgodnie z instrukcją.
Tak, przyjedzie bezpłatnie, jeśli jednorazowo nadasz pięć lub więcej przesyłek Allegro Inpost (przesyłki Paczkomatowe i Kurierskie sumują się z MiniPaczkami). Za odbiór pojedynczych przesyłek (1-4 sztuk) należy do ceny każdej przesyłki doliczyć dodatkową opłatę w wysokości 3,50 zł.

Opłata za usługę odbioru:
1-4 przesyłek Allegro InPost = 3,50 zł za każdą przesyłkę
5 i więcej przesyłek = odbiór jest darmowy
W Menedżerze Paczek, w sekcji płatności należy wybrać opcję: doładuj konto, gdzie zostaniesz przekierowany do elektronicznych płatności. Płatności działają na zasadzie przedpłat (zasilenia swojego konta w Menedżerze Paczek).
Etykiety nadawcze generujesz w Managerze Paczek, następnie zamawiasz doręczyciela i generujesz potwierdzenie nadania. Możesz również wysłać paczki bezpośrednio z paczkomatu lub zawieźć samodzielnie do POK
Przy klasycznej usłudze (InPost Paczkomaty) opcja bezpłatnego zwrotu jest nieaktywna.
Allegro Paczkomat InPost: 41 x 38 x 64 cm (rozmiar C), maksymalnie 25kg.
Allegro MiniPaczka InPost: o sumie wymiarów maksimum 70 cm oraz wadze do 2 kg.
To proste! Tak samo jak z każdą inną formą dostawy. Po prostu wystawiając produkt na Allegro zaznacz opcję dostawy Allegro InPost. Nie są wymagane żadne formalności.
Jeżeli wybrałeś dostawę Allegro InPost, koszt ewentualnego odesłania przedmiotu jest wliczony w cenę tej opcji dostawy.
Aby odesłać przedmiot:
A. Wejdź do zakładki Moje Allegro > Moje zakupy > Licytacje i Kup Teraz: Przesyłki i kliknij zwrot produktu przy przedmiocie, który chcesz oddać. Dostaniesz e-mail oraz SMS z kodem zwrotu. Jednocześnie poinformuj sprzedającego o zamiarze odesłania przedmiotu. Zobacz wzór pisma.
B. Przygotuj przesyłkę. Adres zwrotu nie będzie Ci potrzebny. Wystarczy, że użyjesz kodu zwrotu, który otrzymasz w wiadomości e-mail i SMS:
— Jeżeli zwracasz przesyłkę Allegro MiniPaczka InPost, udaj się z nią i z kodem zwrotu do Punktu Obsługi Klienta InPost., udaj się z nią i z kodem zwrotu do Punktu Obsługi Klienta InPost.
— Jeśli zwracasz paczkę Allegro Paczkomaty InPost, umieść kod zwrotu na paczce i udaj się do dowolnego paczkomatu - znajdź najbliższy. Na ekranie paczkomatu wybierz Nadam paczkę, a następnie Mam specjalny kod. Paczkomat automatycznie otworzy skrytkę. Umieść w niej paczkę i zamknij skrytkę. Możesz też udać się z paczką do najbliższego Punktu Obsługi Klienta InPost.
Ewentualne pytania w sprawie realizacji zwrotu kieruj bezpośrednio do Biura Obsługi Klienta InPost.
Allegro Paczkomaty InPost jest to ekskluzywna opcja dostawy tylko dla klientów Allegro.
Wysyłka Paczkomatem D+1 (w następny dzień roboczy po nadaniu),
Wysyłka Allegro MiniPaczka InPost w gwarantowanym terminie D+6 (szósty dzień roboczy po nadaniu).
Terminy te obowiązują pod warunkiem, że nadania przesyłek dokonano w danym dniu roboczym przed godziną 12:00. Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy. Terminy doręczeń liczą się tylko w dni robocze i nie biegną w święta oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
Usługa Allegro InPost zawiera standardową opcję obsługi zwrotów, która jest wymogiem prawa handlowego.
W sytuacji ustawienia kosztów wysyłki na niższym poziomie cen, różnicę pokrywa sprzedający.
W Managerze Paczek, zgodnie z instrukcjami podanymi w części: płatności.
Od InPost. Elektronicznie. Po zalogowaniu do Menedżera Paczek przejdź do sekcji „Moje konto” i zaznacz opcję „Faktura”.
Należy ją wybrać podczas wystawiania przedmiotu na aukcję.
W Menedżerze Paczek w przesyłkach przychodzących Allegro.
Opcja płatności przy odbiorze (COD) będzie dostępna w ciągu 2 tygodni (do końca listopada 2014).
Cena paczki w Allegro Paczkomat InPost to 8,60 zł brutto (6,99 netto).
Cena Allegroo MiniPaczki InPost to 7,20 zł brutto (5,85 netto).
Nie, jej wybór jest dobrowolny.
Rejestracja lub użycie istniejącego konta w Menedżerze Paczek InPost jest konieczne.
Nie. Cena za zamówienie kuriera zależy od liczby nadawanych przesyłek.
To nie jest promocja tylko stała oferta.
InPost – w zakresie wysyłania i dostarczania przesyłek,
Allegro – w zakresie obsługi aukcji, sprzedających i kupujących.
Wielkość przesyłki jest ograniczona w Regulaminie – InPost może odmówić odbioru takiej przesyłki lub naliczyć dodatkowe opłaty za przekroczenie wymiarów lub wagi. Zwroty nie są realizowane przez stronę „szybkiezwroty.pl” ale Allegro.
Tak – wiąże się to z opłatą za dojazd kuriera i weryfikacją punktu odbioru (możliwość dojazdu). Dlatego też najbardziej opłacalną opcją jest wysyłka jednocześnie większej ilości przesyłek.
Nie – wysyłki opłacane są z konta Menedżera Paczek w InPost.
Odbiór przesyłek Allegro wymaga oddzielnego zamówienia kuriera (zlecenia odbioru) jednak może się to odbywać w tych samych terminach co stałe zlecenie.
Płatność należy uiścić w Menedżerze Paczek i dla opłaconych przesyłek wydrukować i nakleić na paczki etykiety. Kurier przy odbiorze paczek każdą z nich zeskanuje.
Nie, nie trzeba nic zmieniać – w każdej chwili możesz z Menedżera Paczek zalogować się na konto Allegro i nadawać przesyłki.
Tak. Od początku lutego 2015 API Paczkomatów umożliwia tworzenie przesyłek Allegro InPost.